Rīgā ieradusies Dievmātes Kurskas Uz saknēm atrastā ikona «Zīme»

2018. gada 5. oktobrī Rīgā ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību ieradās brīnumdarošā Dievmātes ikona «Zīme».

Dievmātes Kurskas Uz saknēm godātā ikona ir viena no godātākajiem Krievu Aizrobežu Pareizticīgās Baznīcas svētumiem. Tās pastāvīgā atrašanās vieta ir Dievmātes ikonas «Zīme» Sinodālā katedrāle (Ņujorka, ASV). Ikona ir slavena ar daudziem brīnumiem, kas pie tās notikuši, tādēļ ticīgie bieži lūdz to atvest uz dažādām pareizticīgo Baznīcām un eparhijām. Uz Rīgu ikonu pavadīja delegācija Manhetenas Bīskapa Nikolaja, KĀPB Austrumamerikas eparhijas vikāra, vadībā.   

Lidostā brīnumdarošo ikonu sagaidīja: Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Rīgas eparhijas vikārs, Rīgas prāvestības garīdznieki, prese. Pirmais aizlūgums uz Latvijas zemes pie svētās ikonas tika nokalpots Rīgas lidostas VIP zālē.

Pēc tam ikona tika nogādāta Kristus Piedzimšanas katedrālē. Svinīgi sagaidītais svētums simtiem cilvēku lielā krusta gājienā tika apnests ap katedrāli, pēc tam tika ienests katedrālē, kur notika aizlūgums un pēc tam – Visnakts dievkalpojums.  

-Ikonas ierašanās Rīgā – tas unikāls vēsturisks notikums ar lielu garīgo nozīmi. Svētās ikonas ierašanās mūsu valstī pats par sevi ir apbrīnojams brīnums, kuram ir īpaša nozīme katram no mums. Tajā vienlaikus ir gan palīdzība, gan mierinājums, gan brīdinājums neatdzist ticībā, - uzsvēra Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.

-Rīga godam sagaidīja diženo svētumu – svinīgi, lūgšanu noskaņā un ar milzīgu mīlestību. Redzams, ka Vissvētās Dievadzemdētājas un Viņas ikonas atbraukšanai Rīgā esat gatavojušies un ar nepacietību gaidījuši, - sacīja Manhetenas Bīskaps Nikolajs, KĀPB Austrumamerikas eparhijas vikārs.