Notikusi Latvijas Pasta izdotās svētmoceklim Rīgas Jānim veltītās pastmarkas prezentācija un

2016. gada 12. oktobrī, svētā svētmocekļa Rīgas Jāņa piemiņas dienā, Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē vadīja markas ar svētā svētmocekļa Rīgas Jāņa attēlu, prezentāciju. Przentācijas laikā marka tika dzēsta ar speciālu zīmogu, uz kura attēlots svētā Rīgas Jāņa autogrāfs. Šīsdienas pasākums kļuva par nozīmīgu notikumu visas Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dzīvē.

Par godu svētmocekļa Rīgas Jāņa 140. dzimšanas dienai un 15 gadu jubileju kopš viņa kanonizācijas jubilejai Latvijas Pasts izdevis marku ar svētā svētmocekļa Rīgas Jāņa attēlu. Marka izdota ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību un paticoties viņa personīgajai iniciatīvai.

Markas tirāža ir 200 tūkstoši eksemplāru. Svētmocekļa Rīgas Jāņa portretu, kas attēlots pastmarkā, zīmējusi latviešu māksliniece Lilija Dinere. Izdota arī īpaša aploksne, uz kuras attēlota Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles, kurā Valdnieks Jānis (Pommers) daudzus gadus veica savu Virsgana kalpošanu. Aploksnes tirāža – 1500 eksemplāri.

Markas dzēšanas ceremonijā piedalījās Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs; Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs; Latvijas Republikas satiksmes ministrs Uldis Augulis, Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns, filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs un citi goda viesi.

Pasākuma ievadā Rīgas Garīgā semināra 1. kursa students Jānis Amoliņš nolasīja referātu „Svētā svētmocekļa Jāņa (Pommera), Rīgas Arhibīskapa, dzīve un garīgais varoņdarbs”.

Pēc tam klātesošos uzrunāja Satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra personā apsveica visu Latvijas Pareizticīgo Baznīcu ar pastmarkas izdošanu par godu svētmocekļa Rīgas Jāņa 140. dzimšanas dienai. Savas uzrunas noslēgumā ministrs pasniedza Visaugstisvētītajam Metropolītam Aleksandram pirmo izlaisto aploksni ar jauno pastmarku.

Visaugstisvētītais Valdnieks Metropolīts sacīja paldies visiem, kuri bija iesaistīti jaunās pastmarkas ar svētā Rīgas Jāņa attēlu izveidošanā un izdošanā. Pateicībā par ieguldīto darbu Kristus Baznīcas labā Viņa Eminence pasniedza augstus Latvijas Pareizticīgās Baznīcas apbalvojumus vairākām personām:

Latvijas satiksmes ministrs Uldis Augulis tika apbalvots ar svētā Rīgas Jāņa III pakāpes ordeni;
Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns tika apbalvots ar svētā Rīgas Jāņa I pakāpes medaļu;
Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs tika apbalvots ar  svētā Rīgas Jāņa I pakāpes medaļu;
māksliniece Lilija Dinere tika apbalvota ar Virsgana svētības rakstu.

Pastmarkas dzēšanu veica Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un satiksmes ministrs Uldis Augulis. Pirmās aploksnes ar jubilejas pastmarku un speciālu vēstījumu par šīsdienas vēsturisko notikumu tika nosūtītas Latvijas Republikas prezidentam Raimondam Vējonim un Svētīgākajam Maskavas un visas Krievzemes Patriarham Kirilam.

Svētku pasākuma noslēgumā notika garīgās un tautas mūzikas koncerts, kurā piedalījās Rīgas baznīcu kolektīvi: Latvijas Pareizticīgās Baznīcas vīru koris „Logos”, Rīgas debesbraukšanas baznīcas bērnu koris, Rīgas Erceņģeļa Mihaila baznīcas vīru trio.