16.aprīlis / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā un diakona hirotonija

2018. gada 15. aprīlī, 2. svētdienā pēc Pashas, apustuļa Toma, Antipashas dienā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē. Liturģijas laikā Viņa Eminence iesvētīja diakona kārtā Rīgas Garīgā semināra absolventu.

Virsganam līdzkalpoja Rīgas apriņķa prāvests virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks un katedrāles klēriķi. Dievkalpojumā dziedāja katedrāles koris reģentes Natālijas Mudrajas vadībā.

Dievišķās liturģijas sākumā Viņa Eminence iesvētīja par lasītāju un ipodiakonu Rīgas Garīgā semināra absolventu Pāvilu Aleksejevu.

Pēc Euharistiskā kanona Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs veica ipodiakona Pāvila Aleksejeva iesvētīšanu diakona kārtā.

Pēc Dievišķās liturģijas garīdznieki nodziedāja Pashas stihiras, pēc tam, dziedot Pashas tropāru „Kristus no mirušiem Augšāmcēlies”, notika Krusta gājiens ap katedrāli. Pēc atgriešanās katedrālē tika uzsaukts ilgu gadu vēlējums. Pēc tam Visaugstisvētītais Valdnieks Metropolīts vērsās pie garīdzniekiem un ticīgajiem ar sprediķi, apsveicot visus Gaišajos Kristus Augšāmcelšanās svētkos.