10.jūlijs / 2017

Dievišķā liturģija Rīgas katedrālē Dievmātes Tihvinas ikonas svētku dienā

2017. gada 9. jūlijā, piektajā svētdienā pēc Trijādības un Dievmātes Tihvinas ikonas svētku dienā,  Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē kalpoja Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, viņam līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, LPB Rīgas eparhijas vikārs.

Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsganiem līdzkalpoja Rīgas apriņķa prāvests mitroforais virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks, Valmieras apriņķa prāvests mitroforais virspriesteris Nikolajs Tihomirovs un Rīgas prāvestības baznīcu klēriķi. Katedrālē pulcējās desmitiem dievlūdzēju ne tikai no Rīgas, bet arī no daudzām citām Latvijas vietām, tādēļ ka šī diena ir īpaša mūsu valsts pareizticīgo vidū, kuri Visšķīstajā Dievadzemdētājā redz īpašu Aizstāvi Kunga Troņa priekšā par mūsu tautu un valsti.  

Liturģijas noslēgumā tika kalpots aizlūgums un notika krusta gājiens ar godājamo Dievmātes Tihvinas ikonu, kuru no ASV atveda Tihvinas ikonas sargātājs virspriesteris Sergijs Garklāvs (1927-2015).

Pēc tam Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs vērsās pie dievlūdzējiem ar sprediķi, kurā pastāstīja par brīnumdarošās Tihvinas ikonas ierašanos Rīgā pirms trīspadsmit gadiem, īpaši pastāstot par ikonas sargātāju – virspriesteri Sergiju Garklāvu. Valdnieks atgādināja ticīgajiem par kopīgo dievkalpojumu nozīmīgumu, kuri parāda pareizticīgās tautas vienotību, ir kopējas cerības izpausme uz Visšķīstās Jaunavas Dievadzemdētājas palīdzību un aizstāvību. Tāpat Valdnieks atgādināja, ka 15. jūlijā mūsu Baznīca svin svētā svētmocekļa Jāņa, Rīgas un Latvijas Arhibīskapa, relikviju atrašanu, un uzaicināja visus atnākt šajā dienā uz katedrāli, lai lūgtos pie viņa dziedinošajām relikvijām.