26.maijs / 2017

Rīgas katedrālē noticis aizlūgums Svētīgākā Patriarha Kirila Eņģeļa dienā un uzsākot Krievu kultūras dienas Latvijā

2017. gada 24. maijā, Kunga Augšāmcelšanās svētku atsvētes dienā un svēto apustuļiem pielīdzināmo Kirila un Mefodija, slāvu tautu apgaismotāju piemiņas dienā, Rīgas kristus Piedzimšanas katedrālē ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību notika aizlūgums par godu Svētīgākā Maskavas un visas Krievzemes Patriarha Kirila Eņģeļa dienai un Krievu kultūras dienu Latvijā sākumam. Aizlūgumu kalpoja Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Rīgas eparhijas vikārs.

Augstisvētītajam Valdniekam līdzkalpoja Rīgas apriņķa prāvests virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks un Rīgas klēriķi. Dievkalpojumā dziedāja katedrāles koris reģentes Natālijas Mudrajas vadībā.

Šajā dienā katedrālē, tāpat kā visos Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievnamos, izskanēja pateicības lūgšanas par Svētīgāko Patriarhu Kirilu, lai ar svēto apustuļiem pielīdzināmo Kirila un Mefodija lūgšanu aizstāvību būtu svētīti mūsu Patriarha darbi un lai Kungs viņu pasargā ilgus un svētīgus gadus.

Aizlūguma noslēgumā Augstisvētītais Bīskaps Jānis vērsās pie garīdzniekiem un ticīgajiem ar sprediķi, kurā nodeva LPB Valdošā Virsgana Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību un apsveikumu, uzsākot ikgadējās Krievu kultūras dienas, un pateicās visiem dievlūdzējiem par kopīgo lūgšanu.