10.maijs / 2017

Latvijas dievnamos godina Otrajā pasaules karā bojā gājušo piemiņu

2017. gada 9. maijā Latvijas dievnamos lūgšanās godināja Lielā Tēvijas kara gados bojā gājušo piemiņu. Šajā dienā tika kalpota Dievišķā liturģija, kuras noslēgumā notika panihida par visiem bojā gājušajiem kareivjiem, kuri atdeva savas dzīvības par ticību, Tēvzemi un tautu, un visiem visu Lielajā Tēvijas kara gados bojā gājušajiem. Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību panihidu par bojāgājušajiem Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē kalpoja viņa vikārs – Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis.

Augstisvētītajam Bīskapam Jānim līdzkalpoja Rīgas apriņķa prāvests, katedrāles atslēgu glabātājs virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks un katedrāles klēriķi. 

Kopš 1994. gada Krievzemes Pareizticīgās Baznīcas Arhiereju Koncils noteicis šajā dienā īpašu ikgadēju par ticību, Tēvzemi un tautu savu dzīvību atdevušo kareivju un visu Lielajā Tēvijas kara gados bojā gājušo piemiņas dienu.

Panihidas noslēgumā Augstisvētītais Bīskaps Jānis vērsās pie klātesošajiem ar sprediķi, kurā uzsvēra, ka Pareizticīgā Baznīca šajā dienā piemin ne tikai bojā gājušos kareivjus, bet arī Lielajā Tēvijas karā bojāgājušos un nomocītos ļaudis, kuru vidū bija arī mierīgie iedzīvotāji un svētkalpotāji.