8.aprīlis / 2017

Rīta dievkalpojums Akafista sestdienā Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandr vadībā Rīgas katedrālē

2017. gada 31. martā, Vissvētās Dievadzemdētājas Slavinājuma (Akafista sestdienas) priekšvakarā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Rīta dievkalpojumu ar Akafista Dievmātei lasīšanu Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Viņa Eminencei līdzkalpoja Rīgas apriņķa prāvests virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks un katedrāles klēriķi. Akafista laikā pārmaiņus dziedāja Kristus Piedzimšanas katedrāles koris un kalpojošie garīdznieki.

Pēc Akafista nolasīšanas Valdnieks vērsās pie dievlūdzējiem ar sprediķi. Savā sprediķī Valdnieks atzīmēja: “Šodien mēs slavinājām Dievmāti ar aizkustinošajiem Akafista un kanona vārdiem. “Augsti teicamā Māte!” – kas var būt labāks par šiem vārdiem, kas precīzāk spēj paust mūsu cerību uz Viņas palīdzību! Mēs visi lūdzamies, lai Vissvētā Jaunava Dievadzemdētāja pasargātu savā patvērumā šo baznīcu, pilsētu, valsti un visus cilvēkus, kuri savās lūgšanās vēršas pie Viņas. Mums nav citas aizstāves kā vien Visšķīstā Dieva Jaunava... Un cik žēl, ka daudzi cilvēki, kuri sevi dēvē par pareizticīgajiem, šodien nav atnākuši uz dievnamu, lai palūgtos šajā apbrīnojamajā dievkalpojumā, kas notiek tikai reizi gadā. Vai tiešām viņu necer uz Vissvētās Jaunavas palīdzību, vai tiešām viņiem nav vajadzīga Viņas aizstāvība un atbalsts?... ”. Sava sprediķa noslēgumā Virsgans pateicās visiem klātesošajiem par lūgšanām un svētīja visus ar savu Virsgana svētību.