Новости

17.novembris / 2017

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2017. gada 12. novembrī, 23. svētdienā pēc Trijādības, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

30.oktobris / 2017

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2017. gada 29. oktobrī, 21. svētdienā pēc Trijādības, Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē. 
 

24.oktobris / 2017

Šķirsts ar XX gadsimta jaunmocekļu un apliecinātāju svētajām relikvijām devies ceļā no Rīgas uz Ventspili

2017. gada 23. oktobrī, XX gadsimta jaunmocekļu un apliecinātāju relikviju šķirsta trešajā atrašanās dienā Latvijā, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika Dievišķā liturģija, kurā lūdzās un Svētās Kristus Dāvanas saņēma Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs. Liturģijas noslēgumā tika kalpots aizlūgums pie šķirsta ar jaunmocekļu un apliecinātāju svētajām relikvijām.

23.oktobris / 2017

Virsganu dievkalpojums jaunmocekļu un apliecinātāju relikviju šķirsta trešajā atrašanās dienā Rīgā

22. oktobrī, XX gadsimta jaunmocekļu un apliecinātāju relikviju šķirsta trešajā atrašanās dienā Rīgā, 20. svētdienā pēc Trijādības un VII Visapasaules Koncila svēto tēvu un svētā apustuļa Jēkaba Alfeja dēla piemiņas dienā, Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, līdzkalpojot savam vikāram – Augstisvētītajam Jelgavas Bīskapam Jānim, kalpoja Dievišķo liturģiju  Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

22.oktobris / 2017

Visnakts dievkalpojums relikviju šķirsta otrajā atrašanās dienā Rīgas katedrālē Virsganu vadībā

21. oktobra vakarā, XX gadsimta jaunmocekļu un apliecinātāju relikviju šķirsta otrajā atrašanās dienā Latvijā, 20. svētdienas pēc Trijādības un VII Visapasaules Koncila svēto tēvu un svētā apustuļa Jēkaba Alfeja dēla piemiņas dienas priekšvakarā, Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, līdzkalpojot savam vikāram – Augstisvētītajam Jelgavas Bīskapam Jānim, kalpoja Visnakts dievkalpojumu Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē. Visas dienas laikā ticīgie no daudzām Latvijas pilsētām ieradās katedrālē, lai godinātu jaunmocekļu un apliecinātāju svētās relikvijas.

21.oktobris / 2017

Dievišķā liturģija Rīgas katedrālē Augstisvētītā Bīskapa Jāņa vadībā

2017. gada 21. oktobrī, otrajā relikviju šķirsta ar 54 jaunmocekļu un apliecinātāju relikviju daļiņām atrašanās dienā Latvijā, sirdssk. Pelagijas, Vjatkas svēto kopējas godināšanas un svētās Pelagejas, jaunavas, piemiņas dienā,  Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē  ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību kalpoja Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs.

20.oktobris / 2017

Visnakts dievkalpojums Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē

20. oktobrī, pirmajā relikviju šķirsta ar 54 jaunmocekļu un apliecinātāju relikviju daļiņām atrašanās dienā Latvijā, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē nebeidzamā straumē plūda rīdzinieki un pilsētas viesi, lai godinātu šķirstu ar dziedinošajām relikvijām. Visas dienas garumā aizlūgumus kalpoja Rīgas prāvestības klēriķi. Ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību Visnakts dievkalpojumu šajā vakarā kalpoja Rīgas apriņķa prāvests un katedrāles atslēgu glabātājs virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks.

20.oktobris / 2017

Latvijas Pareizticīgā Baznīca sagaida 54 svēto relikvijas

2017. gada 20. oktobrī Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē svinīgi tika sagaidīts šķirsts ar 54 jaunmocekļu un apliecinātāju relikvijām. Pie ieejas katedrālē, klātesot garīdzniekiem, mūku kārtai piederīgajiem un daudziem ticīgajiem, šķirstu sagaidīja Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Valdošais Virsgans Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.

26.jūlijs / 2017

Latvijas Pareizticīgā Baznīca lūgšanās atzīmē Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra Arhiereja hirotonijas 28. gadadienu

2017. gada 23. jūlijā, 7. svētdienā pēc Trijādības, mūsu Kunga Jēzus Kristus Godājamā Tērpa nolikšanas Maskavā un Dievmātes Koņevas ikonas svētku dienā, Latvijas Pareizticīgā Baznīca atzīmē notika sava Vadītāja - Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra Arhiereja hirotonijas gadadienu. Šajā svētku dienā Virsgani, svētkalpotāji un ticīgie pulcējās Dievišķajā liturģijā Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē, lai dalītos šīs dienas priekā ar savu Valdošo Virsganu.

26.jūlijs / 2017

Visnakts dievkalpojums Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2017. gada 22. jūlijā, 7. svētdienas pēc Trijādības, mūsu Kunga Jēzus Kristus Godājamā Tērpa nolikšanas Maskavā un Dievmātes Koņevas ikonas piemiņas dienas priekšvakarā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, līdzkalpojot Augstisvētītajam Jelgavas Bīskapam Jānim, Rīgas eparhijas vikāram, kalpoja Visnakts dievkalpojumu Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Ielādēt vēl